Krem do rąk – który wybrać, czym kierować się podczas zakupu kremu do pielęgnacji dłoni

2022-11-10 | URODA, ZDROWIE

Skóra na naszych dłoniach cierpi z powodu agresywnych czynników środowiskowych i codziennej pracy. Powoduje to suchość, podrażnienia i pękanie. W takim przypadku krem do rąk staje się częścią pielęgnacji dłoni – koniecznością. Istnieje wiele rodzajów kremów do rąk, np. odżywcze, nawilżające. Co powinniśmy wybrać? Szukając kremu do rąk, kieruj się swoimi potrzebami.

Krem do rąk jako element pielęgnacji dłoni to po prostu konieczność

Krem do rąk to niezbędnik w codziennej pielęgnacji dłoni. Należy go stosować po umyciu rąk i ich osuszeniu lub gdy czujemy, że nasze dłonie są zbyt suche.
Jest jednym z głównych elementów pielęgnacji dłoni, ponieważ nawilża i chroni skórę przed wysuszeniem. Pełni również inne ważne funkcje: chroni przed czynnikami zewnętrznymi (promieniowanie UV, wiatr) oraz zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienia na dłoniach.

Istnieje wiele rodzajów kremów do rąk, np. odżywcze, nawilżające, przeznaczone do wzmacniania paznokci

Co powinniśmy wybrać?
Kremy do rąk dzielimy zazwyczaj na trzy grupy: nawilżające, odżywcze i wzmacniające.

Kremy nawilżające

Nawilżający kremy do rąk zawierają dużo tłuszczów w postaci olejów, takich jak olej kokosowy czy masło shea. Pomagają one wzmocnić barierę ochronną skóry, zapobiegają przesuszeniu i uelastyczniają ją.

Kremy odżywcze

Odżywcze kremy do rąk zawierają witaminy i minerały, które mogą być łatwo wchłaniane przez komórki skóry. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą odbudować skórę po złuszczonych lub poparzonych słońcem dłoniach podczas letnich wakacji. Jeśli jednak masz tłusty typ skóry, powinnaś unikać tego rodzaju kremów do rąk, ponieważ mogą one powodować wypryski na dłoniach!

Kremy wzmacniające

Wzmacniające kremy do rąk wzmacniają paznokcie dla zdrowego wzrostu dzięki bogatym w wapń składnikom takim jak tlenek magnezu i tlenek cynku co sprawia, że są one zdrowsze niż kiedykolwiek wcześniej!

który krem do rąk najlepszy

Wybierz krem do rąk, który spełni Twoje wymagania

Jeśli masz suchą skórę, sięgnij po krem nawilżający lub odżywczy, który zawiera dużo tłuszczów w postaci olejków.
Możesz też zwrócić uwagę na konsystencję kremu. Jeśli masz suchą skórę, sięgnij po krem nawilżający lub odżywczy, który zawiera dużo tłuszczów w postaci olejków. Bogate masło do ciała możesz wykorzystać nawet jako produkt do pielęgnacji dłoni. W tym przypadku nie będziesz potrzebować dodatkowych emolientów i innych składników aktywnych, które nawilżają i odżywiają skórę.
Skóra sucha potrzebuje gęstej konsystencji i bardziej zwartych kremów. W przypadku tego typu kremów możesz sięgnąć po produkty zawierające lanolinę i glicerynę.
Jeśli Twoje dłonie są suche, potrzebujesz kremów o gęstszej konsystencji i bardziej zwartych. W przypadku tego typu kremów możesz sięgnąć po produkty zawierające lanolinę lub glicerynę.
Dla osób, które mają przetłuszczające się dłonie, lepiej wybrać lekkie kremy lub żele o niskiej lepkości (gęsty płyn). Są to zazwyczaj żele zawierające środki alkaliczne połączone ze specjalnymi detergentami, które dokładnie oczyszczają, nie przesuszając naskórka od wewnątrz na zewnątrz!
Jeśli masz wrażliwą skórę, wybierz nawilżający krem do rąk, którego jednym z głównych składników jest wyciąg z aloesu. Jeśli Twoja skóra jest skłonna do alergii, to unikaj parabenów w składzie produktu – będą one powodować podrażnienia.
Nie ma uniwersalnego kremu do rąk, który pasuje każdemu, ale są pewne wskazówki, które mogą pomóc w wyborze. Dlatego następnym razem, gdy wybierzesz się na zakupy kremu do rąk, poznaj swoje potrzeby i wybierz odpowiedni produkt.

1 komentarz

  1. Maria

    Ja mam swoją ulubioną markę od chyba 8 lat i nie zmieniam, jestem zadowolona