Jak pielęgnować skórę po zabiegach – zalecenia i kosmetyki do pielęgnacji twarzy

2023-05-12 | URODA, ZDROWIE

Zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przynoszą wiele korzyści dla kondycji naszej skóry. Często jednak po takich zabiegach skóra może być wrażliwa, podrażniona i potrzebować specjalnej pielęgnacji w domu. Dlatego ważne jest,by prawidłowo dbać o skórę po intensywnych zabiegach w salonach kosmetycznych.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz zasady, których warto przestrzegać

Ochrona przeciwsłoneczna – To jedna z najważniejszych zasad pielęgnacji skóry po zabiegach. Po wizycie w gabinecie skóra może być bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Dlatego zawsze stosuj krem z filtrem SPF (najlepiej 50) przed wyjściem na zewnątrz. Chronienie skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV pomoże uniknąć poparzeń słonecznych, przebarwień i fotostarzenia.

kosmetyki do pielęgnacji ciała - sklep Estee Spa

Nawilżanie skóry – Po zabiegach kosmetycznych, zwłaszcza tych, które wymagają złuszczania naskórka, skóra może stać się sucha i odwodniona. Dlatego ważne jest regularne nawilżanie skóry za pomocą odpowiednich produktów. Wartio postawić na intensywnie nawilżający krem do twarzy, który zawiera substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, aloes czy oleje roślinne. Te składniki pomogą przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry i przyśpieszyć jej regenerację.

Unikaj drażniących substancji – Lepiej unikać produktów, które mogą podrażniać skórę. Odstaw na chwilę np. serum z retinolem i peeling do twarzy, jeśli nie zaleca ich kosmetolog. Zamiast tego, wybierz łagodne i delikatne kosmetyki, które nie tylko nawilżają, ale także nie podrażniają skóry. Możesz sięgnąć po produkty o łagodnych składach, które są zaprojektowane specjalnie dla skóry po zabiegach.

Pij dużo wody – Dobrze nawodniona skóra jest kluczowa dla jej zdrowego wyglądu. Pamiętaj, aby regularnie pić odpowiednią ilość wody, aby wspomóc nawilżenie od wewnątrz. Woda pomaga utrzymać elastyczność skóry i przyspiesza procesy regeneracyjne.

Zrezygnuj z mocnego makijażu – Po zabiegach warto dać skórze trochę oddechu. Unikaj mocnego makijażu przez kilka dni i pozwól skórze swobodnie oddychać, zregenerować się i wygoić. Jeśli konieczne jest użycie makijażu, wybierz lekkie formuły, które nie będą obciążać skóry.

Sklep kosmetyczny Estee Spa

Unikaj ekspozycji na gorące źródła – Gdy skóra jest podrażniona, unikaj wysokich temperatur, takich jak gorące prysznice, sauny czy gorące kąpiele. Wysoka temperatura może dodatkowo podrażniać skórę i zwiększać jej wrażliwość. Zamiast tego, wybierz ciepłą wodę podczas mycia i unikaj nadmiernego pocierania skóry ręcznikiem.

Regularność pielęgnacji – Wiele zabiegów kosmetycznych daje najlepsze rezultaty przy odpowiedniej pielęgnacji domowej, dlatego tak ważne jest, by stosować się do zaleceń specjalisty. Nie zapominaj o regularnym stosowaniu nawilżających kremów, odżywczych maseczek i delikatnych peelingów, które pomogą utrzymać zdrowy i promienny wygląd skóry.

Warto pamiętać o tym, że każda skóra jest inna, dlatego po zabiegach specjalista zaleca indywidualnie dobraną pielęgnację domową. Warto być konsekwentnym w kwestii codziennego stosowania kosmetyków do pielęgnacji, ponieważ regularność jest kluczowa dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Dbanie o skórę po zabiegach wymaga stosowania profesjonalnych kosmetyków, które nie są dostępne w popularnych drogeriach, dlatego warto odwiedzić internetowy sklep kosmetyczny Estee Spa, w który w swojej ofercie ma wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała producentów polskich oraz z całego świata.

0 komentarzy