Baterie kuchenne do nowoczesnej kuchni. Jakie baterie będą najlepszym wyborem?

2024-04-10 | DOM

Kuchnie nowowczesne, to różne style projektowania. Jedne stawiają na minimalistyczne rozwiązania, inne z kolei obfitują w różnego rodzaju dodatki i gadżety. Jednak tym, co jest niezbędne w kuchni, niezależnie od wybranego stylu i ilości dodatkowych udogodnień, to obecność zlewozmywaka, a wraz z nim i baterii. Sprawdźmy zatem jakie baterie kuchenne będą najlepsze do nowoczesnych kuchni!

Nowoczesne baterie do nowoczesnych kuchni

Jeśli chodzi o baterie do kuchni, raczej nie możemy narzekać na brak wyboru. Rynek oferuje całą gamę baterii różniących się rozmiarem, sposobem montażu, wyglądem, a nawet dodatkowymi funkcjami.

Podczas wyboru nie możemy zapominać, że ogromną rolę odgrywa umeblowanie i styl wyposażenia całej kuchni. Nowoczesne baterie do zlewów powinny odpowiadać nie tylko Twoim potrzebom, ale przede wszystkim pasować do stylu panującego w kuchni. Zanim wybierzesz się na zakupy, warto również zapoznać się z najnowszymi trendami.

Po pierwsze sposób montażu

Sposób montażu baterii, to pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę. Podczas swej podróży po sklepach z armaturą będziesz miał okazję napotkać dwa typy baterii — montowane na ścianie oraz takie, przystosowane do montażu na blacie lub w specjalnie przygotowanym otworze w zlewie.

Dużo, podczas wyboru, zależy od tego, czy w swojej kuchni robisz jedynie remont kosmetyczny, czy generalny. A to dlatego, że przejście z baterii nablatowej do tej montowanej na ścianie, to sporo pracy wypełnionej kuciem ściany, gruzem i kurzem.

Jeśli chodzi o baterie naścienne, ich minusem jest coraz mniejszy wybór wzorów, a to dlatego, że są one coraz mniej popularne. Zaletą jest to, że nie zajmują miejsca na blacie, które możesz wykorzystać w inny sposób.

Baterie nablatowe, to nie tylko bogactwo wzorów pod względem stylistycznym, ale także pod względem różnorodności funkcji — sprawdzić możesz to tu: https://comitor.pl/katalog/baterie/. Zaletą jest to, że umieścić je możesz praktycznie wszędzie — na wyspie, pod oknem — oczywiście pod warunkiem, że doprowadzona jest tam sieć wodna.

Rodzaje wylewki

Wbrew pozorom rodzaj wylewki ma wpływ nie tylko wygląd Twojej baterii, ale także jej funkcjonalność. Natomiast jeśli chodzi o ich rodzaje, baterie możemy podzielić wg. różnych kryteriów.

Baterie kuchenne mogą mieć wylewki stałe i obrotowe. Modele nablatowe mogą mieć wylewki w kształcie liter L, U, J czy F. Wylewki mogą być również wyciągane.

Podczas wyboru rodzaju wylewki zastanów się, jakich funkcji będziesz potrzebować i jakiej wielkości i głębokości jest Twój zlewozmywak. Zbyt wysoka lub za bardzo wysunięta wylewka w połączeniu z małym, płytkim zlewem będzie za każdym razem przy odkręceniu wody kończyć się zalaną podłogą. Krótka, sztywna wylewka np. typu L nie sprawdzi się z kolei w przypadku dużego, głębokiego zlewu.

Wyciągana wylewka za to wiele prac kuchennych czyni łatwiejszymi (napełnianie dużych garnków, opłukiwanie warzyw, nalewanie wody do wiaderka, podczas sprzątania itp.).

Nie tylko chromowane

Chromowane baterie kuchenne z całą pewnością są popularne, niestety nie zawsze pasują do każdego wystroju w kuchni. Na szczęście i tutaj producenci rozpieszczają nas pod względem wyboru.

Oprócz standardowych chromowanych modeli, bez problemu znajdziesz również idealne do nowoczesnych kuchni baterie białe i czarne; małe co nieco dla zwolenników retro, czyli piękną rudą miedź; a także baterie złote, idealne do kuchni w stylu glamour. Wybór należy do Ciebie!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *